כתובת: גבעת גאולה 1 רמת גן 52215 טלפון: 077-2105001 פקס: 077-5611355 ע.מ: 69924504
שירותי מחשוב
2

חיוניות קיום תוכנת הנה"ח ישראלית בקוד פתוח

המחסור בתוכנת הנהלת חשבונות בקוד פתוח הוא חסם עיקרי ומהווה צוואר בקבוק בפני חדירת תוכנות קוד פתוח בפריסת ענן או בפריסה מקומית למרחב העסקי והארגוני בישראל. אחרי הכול גם פעולות כספיות של עסקים וגם פעולות כספיות של ארגונים ללא מטרות רווח (עמותות) צריכות לבוא לידי ביטוי בפעולות חשבונאיות במערכת ניהול חשבונות ממוחשבת...

על פי החוק בישראל, בית תוכנה, או אפילו אדם פרטי, המפתחים מערכת ממוחשבת להנהלת חשבונות נדרשים לרשום את התוכנה -ואת מי שעומד מאחוריה- במחלקה מיוחדת ברשות המסים בתהליך מייגע שנמשך כחודש וחצי מרגע הגשת הבקשה עד לקבלת אישור הרישום.

אין כיום תוכנת הנהלת חשבונות שהיא גם כתובה בקוד פתוח, וגם חינמית, וגם רשומה ברשות המסים זולת לינט. תוכנת דרורית קיימת אבל פיתוחה נפסק בשנת 2008 וגם לא חודש אישור הרישום שלה ברשות המסים. אורי עידן -מפתח דרורית- פנה לפתח את Ifreelance שהיא אומנם חינמית אבל ככל הידוע לנו לא פורסם קוד המקור שלה ומוצעת לשימוש כשרות ענן בלבד, וודאי שלא קיים API המיועד לשילובה בתוכנות עסקיות אחרות.

דרישות משתנות חדשות לבקרים של רשות המסים בישראל (ייצוא קובץ אחיד בשנת 2008, דיווח מע"מ מקוון מתחילת 2010 ועוד היד נטויה) הופכות את "גיור" תוכנות הנהלת חשבונות/ERP קוד פתוח מחו"ל לסיוט בלתי מתקבל על הדעת, כאשר כל גרסא מעודכנת המגיעה מחו"ל נדרשת לעבור שינויים והתאמות לדרישות רשות המסים הישראלית ולאחר מכן נדרשת לעבור את התהליך המייגע של אישור הגרסא החדשה ברשות לפני פרסומה והפצתה לציבור.

לכן יש צורך בתוכנת הנהלת חשבונות ישראלית פשוטה, המבצעת פעולות הנהלת חשבונות נטו, הפועלת על פלטפורמה עצמאית שאיננה תלויה בתוכנות ERP ו-CRM מורכבות, ולכן קל יהיה להתאים אותה לדרישות המשתנות חדשות לבקרים של רשות המסים מצד אחד, אבל מצד שני בעלת יכולת להתחבר ולפעול במשולב עם תוכנות ERP CRM כאלה.

פיתוח תוכנת לינט והבאתה לקו הסיום של גרסא 2.0 , פרסומה והפצתה כאשר היא כוללת API המיועד לאינטגראציה בינה לבין תוכנות CRM, ERP ,VOIP ובמיוחד כאלה שבנויות על תשתית WAMP/LAMP בקוד פתוח עשויה לשמש מנוף אדיר לפתיחת שערי המגזר הארגוני-עסקי לתוכנות קוד פתוח עסקיות רבות נוספות, כאשר המצב הנוכחי של שימוש בתוכנות מסוג זה במגזר הזה הינו עגום בכל קנה מידה אפשרי.